Vyhodnotenie / Zariaďme si palác_online

Na konci minulého roka prebiehala súťaž „Zariaďme si palác“. Posledné obdobie ste nám nosili svoje práce, svoje predstavy secesného nábytku. Na vystavenie tak čakajú návrhy ornamentálnych kobercov, či tapiet a dokonca modely jednotlivých izieb, zdobených florálnymi motívmi.

Inšpiráciou Vám bola samotná secesia, ornamentálny a dekoratívny štýl, ktorý vznikol v dobe rozmachu a prosperity, na konci 19. a začiatkom 20. storočia. Secesný sloh sa používal v architektúre, bývaní a v úžitkovom umení, charakterizovali ho kvetinové motívy, abstraktné a geometrické tvary, ornamenty a pestrý dekór.

Secesná architektúra a tvorba nábytku, tak ako ostatné umelecké odbory sa obrátili k nenahraditeľnej inšpirácií – k samotnej prírode.

Vo Vašich prácach ste tak s obľubou používali rastlinnú výzdobu, listy a vetvičky malebných tvarov, a taktiež štylizované kvety , ktorými ste zdobili čalúnené nábytky, či tapety Vašich 3D modelov.

Nevyhli ste sa ani spracovaniu rôznych detailov, akými sú napríklad lustre, či koberce a bravúrne ste tak zvládli naše zadanie.

Všetky práce budú vystavené v našich priestoroch, kým si ich však pozrieme naživo, pozývame Vás nahliadnuť do fotogalérie.

Nakoniec sme sa rozhodli odmeniť všetkých autorov, ku ktorým putujú poštou odmeny. Ďakujeme a tešíme sa opäť nabudúce pri ďalších tvorivých aktivitách.

Foto: Marek Jančúch