Vyhodnotenie / Zariaďme si palác online

Na konci minulého roka prebiehala súťaž „Zariaďme si palác“. Posledné obdobie ste nám nosili svoje práce, svoje predstavy secesného nábytku. Na vystavenie tak čakajú návrhy ornamentálnych kobercov, či tapiet a dokonca modely jednotlivých izieb, zdobených florálnymi motívmi.

Inšpiráciou Vám bola samotná secesia, ornamentálny a dekoratívny štýl, ktorý vznikol v dobe rozmachu a prosperity, na konci 19. a začiatkom 20. storočia. Secesný sloh sa používal v architektúre, bývaní a v úžitkovom umení, charakterizovali ho kvetinové motívy, abstraktné a geometrické tvary, ornamenty a pestrý dekór.

Secesná architektúra a tvorba nábytku, tak ako ostatné umelecké odbory sa obrátili k nenahraditeľnej inšpirácií – k samotnej prírode.

Vo Vašich prácach ste tak s obľubou používali rastlinnú výzdobu, listy a vetvičky malebných tvarov, a taktiež štylizované kvety , ktorými ste zdobili čalúnené nábytky, či tapety Vašich 3D modelov.

Nevyhli ste sa ani spracovaniu rôznych detailov, akými sú napríklad lustre, či koberce a bravúrne ste tak zvládli naše zadanie.

Všetky práce budú vystavené v našich priestoroch, kým si ich však pozrieme naživo, pozývame Vás nahliadnuť do fotogalérie.

Nakoniec sme sa rozhodli odmeniť všetkých autorov, ku ktorým putujú poštou odmeny. Ďakujeme a tešíme sa opäť nabudúce pri ďalších tvorivých aktivitách.

Foto: Marek Jančúch