WORKSHOP: Surrealistický svet Salvadora Dalího / Mgr. art. Daniela Mládenková

20.07.2022 / 18:45 - 20:45

WORKSHOP / Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2: Surrealistický svet Salvadora Dalího
Workshop pre dospelých.
Lektor Mgr. art. Daniela Mládenková.

Hyperrealistický štýl, snové krajiny a excentrická osobnosť Salvadora Dalího ostali dodnes stelesnením surrealistického hnutia. Skúmal podvedomé tajomné túžby a jeho diela prezrádzajú sexuálnu úzkosť, paranoju i odpor. Dalí oživil svoje fantázie a vízie vďaka starostlivej maliarskej technike a pozornosti k maliarskemu detailu. Výsledky svojej práce opisoval ako „ručne maľované snové fotografie.“

Workshopom venovanom Salvadorovi Dalímu a jeho tvorbe nás povedie Daniela Mládenková.

Mgr. art. Daniela Mládenková je učiteľka pre umelecké vzdelávanie na Súkromnej škole umeleckého priemyslu v Žiline. Patrí k najmladšej generácií slovenských umeleckých šperkárov.

Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.
Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289).
Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu.

Vstup zdarma.

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.

Zdroj textu:
Umenie, unikátny obrazový sprievodca. A. Graham-Dixon